logo
ул. Анны Ахматовой 43
станция метро Осокорки
(044) 22-77-633
(093) 485-73-85
(099) 429-07-97
Ежедневно с 10.00 до 18.00 кроме Воскресенья

Концепція громадської безпеки

    Главная / О здоровье / Концепція громадської безпеки

Михайло Страшок, голова  ініціативної групи по розбудові       …….Всеукраїньської Асоціації Здорового Довголіття Концепція громадської Безпеки

Здоровий спосіб життя та активне довголіття (Пропозиція для обговорення і співпраці для не байдужих за власну долю, долю дітей і внуків, за долю України!) Спосіб життя найсуттєвіше впливає на здоров'я людини. Змінити його відповідно до принципів здорового способу життя складно, але можливо, бо це залежить в першу чергу від самої людини, а потім вже від соціально-економічних чинників. 
Здоровий спосіб життя - це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров'я.
Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, дотримуються правил безпекинавчання та праці, яким властива висока духовність, залишаються здоровими до глибокої старості. Справедливо зазначає видатний український хірург Микола Амосов: «У більшості хвороб винна не природа,не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє через лінощі й жадобу, а інколи - й від нерозумності».
Збереження і відновлення здоров'я залежить від рівня культури. Це – не тільки сума знань, а й поведінка людини, сукупність її моральних засад.
Серед потреб людини здоров'я не завжди посідає перше місце порівняно з побутовими речами та іншими матеріальними благами. Звичайно, здоров'я залежить від добробуту, але збагачення, накопичення модних і дорогих речей для багатьох людей стало, на жаль, метою всього життя, заради якого вони нехтують фізичним і духовним удосконаленням, забруднюють довкілля, чим шкодять не лише собі, а й своїм нащадкам.
Чому слід дбати про здоров'я? Яка мотивація людини в цьому випадку? У кожного - своя мотивація бути здоровим: хтось хоче бути гарним,струнким; дехто зважає на те, що для досягнення успішної кар'єри в певній професії треба бути здоровою людиною; для когось здоров'я означає заощадження коштів на ліках, а для декого - це активне довголіття,радість повноцінного життя. Як би там не було, але загальновідомим є те,
що лікуватися набагато дорожче, ніж вести здоровий спосіб життя.
Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму,коли зловживають, наприклад,алкоголем, курять або вживають наркотики.
Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв'язки: людина захворює на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.
На щастя, є не лише негативні зворотні зв'язки. Ефект від ранкової зарядки чи загартування холодною водою виявляється не раніше ніж через місяць, але в цьому випадку зворотний зв'язок - позитивний. Сповільнена дія і довге невиявлення ефекту зворотних зв'язків - одна з головних причин валеологічно недоцільної поведінки людей, недооцінки значення здорового способу життя для збереження здоров'я та досягнення активного довголіття.
Що собою представляє наша офіційна медицина на чолі з міністерством охорони Здоров’я (МОЗ), напевно більшість громадян України відчувають,- це не МОЗ, а організація ургентної медицини (невідкладної допомоги при переважному використанню шприца, таблетки і скальпеля), діяльність не відповідає назві. Тому варто було б все, що відноситься до ургентної медицини, це операційні, реанімаційні, морги з усім персоналом та приміщеннями передати до міністерства надзвичайних ситуацій (МНС), а до МОЗу віднести всі оздоровчі напрямки – профілактику, реабілітацію, традиційну народну медицину, підприємства по випуску оздоровчої продукції (в тому числі дистриб'ютерські оздоровчі  компанії), Центри здоров’я, здоров’язберігаюче навчання і те інше,- все, що відноситься до збереження здоров’я людини та продовження життя.  При цьому, на перших порах приміщення, майно, персонал, бюджетне фінансування відмежувати  50 на 50 у відповідних пропорціях МНС і МОЗу. Все це реально виконати при активному контролю і участі громадськості через їх організації.           
 

Здоров'я людини визначається рівнем його функціональних можливостей. Спеціальне міжнародне дослідження під егідою

Усесвітньої організації охорони здоров'я довело, що фізична активність є невід'ємним видом діяльності людини, абсолютно необхідним для збереження і зміцнення здоров'я.

Ключові слова: рухова активність, здоровий спосіб життя,

здоров’язберігаюче навчання.

Здоров’язберігаюче навчання потрібно проводити в усіх дошкільних навчально-виховних закладах, школах, ВУЗах при підтримці держави і безпервній діяльності громадских організацій (ГО)  в цьому напрямку!

Чому без енергічного і ефективного впливу ГО  неможливо донести до людей інформацію про збереження і зміцнення здоров'я?  Тому, що міністерство охорони здоров'я, на жаль, фактично ще є державною організацією яка підтримує  злочиннй  бізнес на хворобах по  вкороченню життя людині. Не кращі справи, відносно здорового довголіття, ми маємо від  міністерства аграрної політики і екології. Потрібно прикласти максимум зусиль щоб згадані міністерства підтримували і сприяли розвитку бізнесу на здоровому довголітті людей.  Здоров’язберігаюче навчання потрібно проводити з самого дитинства і до похилого віку. В нас на Україні існують десятки підприємств які випускають оздоровчу продукцію, в світі їх більше п’яти тисяч. Мережеві системи, цих фірм чи підприємств, доносять до населення інформацію про цілющі властивості якісної продукції, при цьому самотужки, переборюючи інформаційний простір, згубного бізнесу фармації, розкручений і підтриманий Міністерством охорони здоров’я.  Цей процес потрібно поставивти на громадський контроль і підняти на державний рівень через Комітети у ВР по питанням охорони здоровя, аграрної політики, екології, та при умові постійного впливу ГО. Тому, настав час створити Всеукраїнську Асоціацію здорового довголіття людини з метою отримання дієвого діалогу з вказаними міністерствами, ВР і проведення постійного всеобучу населення для  збереження  здоров'я та досягнення кращих світових результатів активного довголіття..

29-09-2010р. м. Харків.   М. Страшок (Асоціація здорового довголіття людини)

                         Тел. 063-425-17-59

P.S— Нам потрібна діюча, розбудована  ГО для кожного з нас особисто.(В нас в Україні існують сотні ГО в   основному створені для ГРАНДОЇДСТВА  та, як КИШЕНЬКОВІ, в угоду різним політичним партіям та політикам . Із них  лише десяток, другий, які відповідають призначенню і діють за принципами ГО. Через таку незначну кількість діючих і розбудованих ГО ми маємо бідність, коротке життя, відсутність дієвої співпраці зі світовою спільнотою.)  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *